Lasīšanai: 1 minūte

Slimības pabalsts, ja ārstējas Ukrainas slimnīcā

J
jautā:
12. augustā, 2014
Aleksandrs

Sveiki. Atvaļinājuma laikā aizbraucu uz ārzemēm, konkrēti uz Ukrainu. Pirmajās dienās saslimu ar pneimoniju, noslimoju. Gribētu uzzināt, vai, uzrādot Ukrainas slimnīcas slimības lapu, man Latvijā būtu tās pašas tiesības, kā es būtu slimojis Latvijā?

A
atbild:
14. augustā, 2014

Ja dokuments, kas apliecina pārejošu darbnespēju, izsniegts Ukrainā, slimības pabalstu piešķir tādā pašā kārtībā, kā tad, ja dokuments izsniegts Latvijā.

Tātad, ja persona ir sociāli apdrošināta Latvijā, tad viņai ir tiesības uz slimības pabalstu. Ja Ukrainā izsniegtais dokuments, kurš apliecina darbnespēju, saturēs visu pabalsta piešķiršanai nepieciešamo informāciju un tā būs saprotama, kā arī, ja tiks saņemts darba devēja apstiprinājums par neierašanos darbā, slimības pabalsts no 11.darbnespējas dienas tiks piešķirts.