Lasīšanai: 1 minūte

Kopīpašuma lietošanas kārtībai noslēdzams līgums vai jāvēršas tiesā

J
jautā:
07. augustā, 2014
Arturs

Pēc mātes nāves palikām divi īpašnieki. Katram pieder 1/2 no dzīvokļa un pusmājas. Kopīpašums nav sadalīts, kaut arī rakstiski izteicu vairākus variantus. Brālis nomainījis pusmājas atslēgas, ievietojis īrniekus un mani nelaiž kopīpašumā. Viņš motivē, ka es varu dzīvot dzīvoklī. Kā lai tieku ievest valdījumā patvarīgi aizņemtajā kopīpašuma daļā?

A
atbild:
18. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls
Latvijas Notariāts
Dagne Rušeniece, zvērināta notāra palīdze

Juriste un zvērināta notāra palīdze Dagne Rušeniece Jūsu gadījumā iesaka vērsties pie jurista, lai sastādītu starp abiem kopīpašniekiem noslēgtu nekustamā īpašuma lietošanas kārtības līgumu, ar kuru tiktu noteikts, kurš kuru nekustamā īpašuma daļu lieto.

Ja kopīpašnieku starpā nav iespēju vienoties un šādu līgumu noslēgt, tad par kopīpašuma lietošanas tiesību noteikšanu ir jāvēršas ar prasību tiesā.