Zvērināta tiesu izpildītāja amata atlīdzība noteikta tiesību aktos

J
jautā:
06. augustā, 2014
Kristaps

Vai tiesu izpildītāji praktizē tādu lietu kā amata atlīdzību pēc piedzītās summas? Un kāda vispār ir līdzšinējā prakse attiecībā uz tiesu izpildītāju darba apmaksu?

A
atbild:
07. augustā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzība ir noteikta Ministru kabineta 2012.gada 26.jūnija noteikumos Nr.451 "Noteikumi par zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības taksēm".

Zvērināta tiesu izpildītāja amata atlīdzība (sprieduma izpildes izdevumi) piedziņas lietās veidojas no šādām pozīcijām:

  • fiksētā amata atlīdzība;
  • amata atlīdzības takse procentos, kas tiek aprēķināta no atgūtās (piedzītās) summas;
  • tiesu izpildītājam radušies nepieciešamie izdevumi;
  • amata atlīdzības par kustamās mantas aprakstīšanu atbilstoši aprakstāmo mantu skaitam un par mantas glabātāja nomaiņu (ja izpildu lietā veikta kustamās mantas aprakstīšana).

Vairāk par šo tēmu lasiet LV portāla skaidrojumā „Zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzība”.