Lasīšanai: 1 minūte

Īrnieka tiesības un pienākumi – īres līgumā

J
jautā:
30. jūlijā, 2014
Anete

Labdien! Vai man kā īrniekam ir pienākums maksāt par dzīvokļa apdrošināšanu, ja īres līgumā tas nav atrunāts, bet izīrētājs vienkārši pasaka, ka trīs dienu laikā ir jāsamaksā par dzīvokļa apdrošināšanu.

A
atbild:
31. jūlijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Īrnieka un izīrētāja tiesības un pienākumi ir jānosaka abpusēji parakstītā īres līgumā. Pusēm ir jāapzinās un jārīkojas savu ietvaru robežās.

Ja īres līgums ir noslēgts un tajā nav noteikts pienākums īrniekam maksāt dzīvokļa apdrošināšanu, tad īrniekam ir, vēlams rakstveidā, jānorāda uz savu apstākli, ka īres līgumā īrnieka pienākumu izpildes daļā dzīvokļa apdrošināšanas apmaksa nav iekļauta, tāpat kā mutisks rīkojums apdrošināšanas maksu veikt.