TĒMA: Pensijas

Pensijas vecums pakāpeniski pieaug

J
jautā:
30. jūlijā, 2014
Tatjana Pjaniha

Labdien ! Esmu dzimusi 1955.gada 12.septembrī. No kura datuma es varu iet priekšlaicīgā pensijā un kurā datumā un gadā es varu iet vecuma pensijā? Ļoti ceru uz Jūsu konkrēto atbildi. Ar cieņu un paldies.

A
atbild:
01. augustā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

No šā gada pensijas vecums ik gadu pieaug par 3 mēnešiem. To nosaka likums "Par valsts pensijām". Sievietēm un vīriešiem pensionēšanās vecums ir vienāds. Pakāpeniski pieaug arī priekšlaicīgās pensionēšanās vecums.

Pašreiz likums paredz, ka 1955.gada septembrī dzimušajiem tiesības uz priekšlaicīgo pensiju (divus gadus ātrāk) būs 60 gadu un deviņu mēnešu vecumā, tas būs 2016.gada jūnijā.

Tiesības uz pilno vecuma pensiju būs 2018.gada decembrī, sasniedzot 63 gadu un trīs mēnešu vecumu.

Lai būtu tiesības pieprasīt vecuma pensiju divus gadus (priekšlaicīgi) pirms likumā noteiktā vecuma sasniegšanas, jābūt vismaz 30 gadu apdrošināšanas stāžam.

Lai uzzinātu konkrētu informāciju tieši savā situācijā (par apdrošināšanas stāžu un citu), ir jāvēršas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā.