TĒMA: Nodokļi

Par saimnieciskās darbības nodokļiem

J
jautā:
25. jūlijā, 2014
Sergejs Orlovs

Labdien, plānoju uzsākt saimniecisko darbību, internetā izīrējot reklāmas platības personīgās web lapās. Vai nu maksāt MUN, vai fiksēto nodokli un nemaksāt PVN. Izdevumi nav būtiski, ieņēmumi nebūs lielāki par 10 000 eiro gadā. Kādu uzņēmuma formu būtu izdevīgāk izvēlēties un kāpēc?

A
atbild:
28. jūlijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" nosaka, ka, sākot ar 2014.gada 1.janvāri, jauni fiksētā ienākuma nodokļa maksātāji vairs netiek reģistrēti. Tātad šāda nodokļa režīma izvēles vairs nav.

Var maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) par ienākumiem no saimnieciskās darbības. Ienākums tiek aprēķināts kā ieņēmumu un ar to gūšanu saistīto izdevumu starpība. Nodokļa likme ir 24%.

Mikrouzņēmumu nodokļa likme ir 9% no saimnieciskās darbības ieņēmumiem (apgrozījuma), ja mikrouzņēmuma apgrozījums nepārsniedz 100 000 eiro gadā.

Par nodokļiem no saimnieciskās darbības ir plašs informatīvs izklāsts VID mājaslapā "Saimnieciskās darbības veicēji".