Lasīšanai: 1 minūte

Par nespēju ierasties tiesā jāpaziņo savlaicīgi

J
jautā:
24. jūlijā, 2014
Maija

Labdien! Esmu saņēmusi vēstuli no tiesas par nolikto datumu tiesas sēdei. Sakarā ar bērniņa dzimšanu nevarēšu tiesas sēdē piedalīties. Sakiet, lūdzu, cik ilgā laikā (termiņā) man jāsniedz rakstiska atbilde par izmaiņām. Paldies.

A
atbild:
29. jūlijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likums nenosaka minimālo vai maksimālo termiņu, kurā personai būtu jāpaziņo tiesai par apstākļiem, kas liedz piedalīties tiesas sēdē. Civilprocesa likuma 74.pantā ir minēts vārds " savlaicīgi":

Pusēm ir pienākums:

  • ierasties pēc tiesas aicinājuma tiesā;
  • savlaicīgi rakstveidā paziņot par iemesliem, kuru dēļ nevar ierasties uz tiesas sēdi, iesniedzot par to pierādījumus;
  • izpildīt citus procesuālos pienākumus, kuri tām uzlikti saskaņā ar šo likumu.

Paziņojumu tiesai ir jāsūta ierakstītā vēstulē, rēķinoties ar pasta sūtījumu piegādes laiku – līdz 7 dienām no nosūtīšanas brīža. Katrā ziņā kavēties ar paziņojuma nosūtīšanu īpaši tiesu noslodzes dēļ nebūtu vēlams.