Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas pabalsts ir ģimenes ienākums

J
jautā:
24. jūlijā, 2014
maza

Vai sociālais dienests skaita bērna kopšanas pabalstus kā ģimenes ienākumus?

A
atbild:
25. jūlijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna kopšanas pabalsts ir iekļaujams ģimenes kopējos ienākumos. Sociālais dienests, novērtējot materiālo situāciju un lemjot par trūcīgas ģimenes statusu, par ienākumiem neuzskata:

  • piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu;

  • bērna invalīda kopšanas pabalstu;

  • pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana;

  • pabalstu par asistenta izmantošanu;

  • pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai invalīdam, kuram ir apgrūtināta pārvietošanās;

  • pabalstu ar celiakiju slimam bērnam;

  • pabalstus bērna piedzimšanas un personas nāves gadījumā;

  • Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktos pašvaldības sociālās palīdzības pabalstus.

Tas noteikts Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā un Ministru kabineta noteikumos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu.