Darba attiecības nodibinot, slēdzams viens darba līgums

J
jautā:
23. jūlijā, 2014
Ilze

Labdien! Vai ir iespējams pie viena darba devēja slēgt divus darba līgumus – vienu attiecīgi par 0,6 slodzi uz lietveža amatu un otru darba līgumu par 0,4 slodzi kā kasierim? Vai kāds normatīvais akts aizliedz slēgt pie viena darba devēja divus vai vairāk darba līgumus?

A
atbild:
30. jūlijā, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likums neparedz darba tiesisko attiecību nodibināšanu ar vienu un to pašu darba devēju divas vai vairāk reizes, secīgi slēdzot vairākus darba līgumus jau nodibināto darba tiesisko attiecību ietveros.

Darba līgums ir slēdzams darba tiesisko attiecību nodibināšanas brīdī, bet, ja puses vienojas par papildu pienākumu veikšanu, par šo pienākumu veikšanu slēdzama rakstveida vienošanās pie noslēgtā darba līguma, un puses vienojas par piemaksu atbilstoši Darba likuma 65.pantam vai Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu (darbinieku) atlīdzības likuma 14.pantam.

Tādējādi Jūsu gadījumā situācija risināma, līgumslēdzējām pusēm vienojoties gan par lietveža, gan par kasiera amata pienākumu veikšanu vienā darba līgumā.