Lasīšanai: 1 minūte

Bezalgas atvaļinājuma ilguma ietekme uz apmaksātu atvaļinājumu

J
jautā:
22. jūlijā, 2014
Liene

Lūdzu Jūsu skaidrojumu Darba likuma 152.panta otrajai daļai. Ja atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas gada laikā ir 5 nedēļas, tad laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu (atvaļinājuma periodā), neieskaita visas 5 nedēļas vai tomēr 1 nedēļu?

A
atbild:
23. jūlijā, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma komentāros, ko sagatavojuši zvērinātu advokātu biroja "BDO Zelmenis & Liberte" advokāti, 152.panta otrās daļas piemērošana skaidrota šādi: ja darbiniekam viņa darba gada laikā ir piešķirtas 5 nedēļas atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, tad laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, no šī laika neieskaita vienu nedēļu.