TĒMA: Ģimene

Lai saņemtu valsts atbalstu auklei

J
jautā:
16. jūlijā, 2014
NS

Kur man būtu jāgriežas un kādus dokumentus jāiesniedz, ja bērnudārzniekam veselības dēļ ārsts nozīmēja mājas režīmu? Un ārsts teica: esot iespēja, ka valsts atalgo aukli. Paldies!

A
atbild:
25. jūlijā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Valsts līdzfinansē aukli ģimenēm, kuru bērniem nav iespējams apmeklēt pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes (bērnudārzus) to rindu dēļ.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.1462 "Kārtība, kādā tiek piešķirts un aprēķināts valsts atbalsts par bērnu no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja", lai saņemtu valsts atbalstu auklītes algošanai, bērnam jābūt reģistrētam bērnudārzu rindā. Tas nozīmē, ka līdzfinansējums paredzēts tikai gadījumā, ja attiecīgajā pašvaldībā ir rinda uz vietu bērnudārzā, un nav attiecināms uz situāciju, kad bērnam ir nepieciešama aprūpe mājās slimības dēļ.