Lasīšanai: 1 minūte

Ja bērnudārzā pienāk rinda, aukli vairs neapmaksā

J
jautā:
11. jūlijā, 2014
Marta Ozolina

Ja saņemam valsts apmaksātas aukles pakalpojumus un ir pienākusi rinda pašvaldības bērnudārzā, vai varam atteikt vietu un turpināt saņemt aukles pakalpojumus?

A
atbild:
16. jūlijā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Nē, diemžēl normatīvais regulējums neparedz tādu iespēju.

Valsts atbalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību privātai auklei, ja bērns ir reģistrēts bērnudārza rindā, bet deklarētās dzīvesvietas pašvaldība pirmsskolas izglītības pakalpojumu nodrošināt nevar, noteic MK noteikumi Nr.1462 "Kārtība, kādā tiek piešķirts un aprēķināts valsts atbalsts par bērnu no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai, ja bērns saņem pakalpojumu pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja". Šo noteikumu 14.punktā noteikts: valsts atbalsta izmaksa tiek pārtraukta pēc 30 dienām no brīža, kad bērnam tiek piedāvāta vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, kuras rindā bērns ir reģistrēts.