Ja ikgadējā atvaļinājuma laikā iestājusies darbnespēja

J
jautā:
08. jūlijā, 2014
Sandra Liepa

Labdien! Esmu skolotāja un pašreiz baudu kārtējo atvaļinājumu, bet... guvu traumu (lauzts pēdas kauls) un no 7.jūlija man tika izsniegta DNL uz 3 nedēļām. Vai varu lūgt savai mācību iestādes direktorei pagarināt manu atvaļinājuma laiku? Vai varu to izmantot man izdevīgā laikā mācību periodā (līdz 2015.gada maijam), nezaudējot darba samaksu? Vai varu lūgt pagarināt nākamā gada atvaļinājumu? Ar cieņu, Sandra Liepa.

A
atbild:
29. jūlijā, 2014
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likuma 150.panta sestā daļa nosaka, ka ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.

Pamatojoties uz iepriekšminēto normu, darba devējs var pagarināt darbinieka ikgadējo atvaļinājumu par slimības laiku.

Darba likums neaizliedz atvaļinājuma daļu, proti, 3 kalendārās nedēļas, pārcelt uz nākamo gadu un pievienot to, piemēram, nākamā gada atvaļinājumam atbilstoši Darba likuma 149.panta trešajai daļai. Taču šādā gadījumā grāmatvedībai ir jāveic izmaksātās atvaļinājuma naudas pārrēķins.