Par zaļās zonas kopšanu var uzzināt vietējā pašvaldībā

J
jautā:
07. jūlijā, 2014
Anita Vilne

Labdien! Privātmājas zemes robeža sakrīt ar sarkano līniju, un žogs ir izbūvēts pa zemes robežu. Gar žogu ir 2m plata zaļā zona un tālāk asfaltēta iela (trotuāra nav). Cik daudz (cik lielu platību, joslu) zemes īpašniekam ir pienākums sakopt (pļaut, tīrīt no sniega, lapām utt.)? Paldies! Runa ir par Saldu- Striķu ielu.

A
atbild:
11. jūlijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Dažādās Latvijas pilsētās ir atšķirīga prakse par nekustamajam īpašumam piegulošo platību kopšanu – citviet pašvaldības saistošajos noteikumos par nekustamajam īpašumam piegulošās teritorijas tīrīšanu un kopšanu ir noteikts, ka tas ir privātīpašnieku pienākums (piemēram, Rīgas pilsētā), citviet to uzņemas pašvaldības saimnieciskie dienesti.

Tā kā Saldus novada mājaslapā saistošos noteikumus par pilsētas teritorijas kopšanu atrast neizdevās, varam ieteikt Jums personiski sazināties ar savu pašvaldību un noskaidrot – kam ir jāgādā par 2 m plato zaļo zonu pie Jūsu mājas Striķu ielā. Saite kontaktiem, piemēram, ar saimniecisko nodaļu ir šeit.