Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kapitāla nodoklis, pārdodot vienīgo nekustamo īpašumu

J
jautā:
04. jūlijā, 2014
RITA

Man pieder (ilgāk par 5 gadiem) pazemes autostāvvieta daudzdzīvokļu mājā. Tas ir mans vienīgais īpašums. Vai tagad, pārdodot šo īpašumu par lielāku summu, nekā tā tikusi nopirkta, man jāmaksā 15% nodoklis?

A
atbild:
21. jūlijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli netiek aplikts ienākums no tāda nekustamā īpašuma atsavināšanas, kas maksātāja īpašumā (no dienas, kad attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā) ir ilgāk par 60 mēnešiem un pēdējos 60 mēnešus līdz nekustamā īpašuma atsavināšanas dienai ir bijis maksātāja vienīgais nekustamais īpašums.

Par nodokļa likuma piemērošanu savā konkrētajā gadījumā ieteicams uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā jebkurā klientu apkalpošanas centrā. VID informatīvais tālrunis 67120000.