Atvieglojumi 3.grupas invalīdiem

J
jautā:
03. jūlijā, 2014
Līga OLbačevska

Labdien. Mans brālis ir trešās grupas invalīds. Gūstot traumu, nācās gulēt stacionārā. Sakiet, lūdzu, vai viņam kā invalīdam ir atvieglojumi no stacionāra apmaksas? Paldies jau iepriekš.

A
atbild:
10. jūlijā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Kādas iedzīvotāju kategorijas ir atbrīvotas no pacientu iemaksu veikšanas, ir uzskaitīts Ministru kabineta noteikumu Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 23.punktā.  Diemžēl 3.grupas invalīdi to skaitā nav. Tātad Jūsu brālim kā 3.grupas invalīdam atvieglojumi pacienta iemaksām par ārstēšanos stacionārā nepienākas.

Informējam, ka pacienta iemaksas apmēra summa vienā stacionēšanas reizē nedrīkst pārsniegt  355,72 eiro. Savukārt pacienta iemaksu kopsumma par kalendāra gadā saņemtajiem ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem nedrīkst pārsniegt 569,15 eiro.

Informācijas apkopojums, kādi atvieglojumi pienākas 1., 2. un 3.grupas invalīdiem, pieejams Labklājības ministrijas mājaslapas sadaļā „Personām ar invaliditāti” > „Atvieglojumi personām ar invaliditāti”. Sīkāks izklāsts pieejams arī LV portāla publikācijā „Atvieglojumi cilvēkiem ar 3.grupas invaliditāti”.