Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par nodokļa atvieglojumu

J
jautā:
20. jūnijā, 2014
Zane Valdemāre

Sveiki. Vai sieva var saņemt nodokļa atvieglojumu par vīru, kurš nestrādā, bet saņem apdrošināšanas atlīdzību par arodslimību 270,50 eiro?

A
atbild:
22. jūlijā, 2014

Nodokļa maksātājam ir tiesības saņemt nodokļa atvieglojumus par nestrādājošu laulāto, ja laulātais nesaņem pensiju, izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju.

Atvieglojumi nav piemērojami, ja laulātais saņem ar nodokli apliekamos ienākumus (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju, kas piešķirta saskaņā ar likumu "Par valsts pensijām"), kas pārsniedz noteikto nodokļa atvieglojuma apmēru, vai bezdarbnieka pabalstu (stipendiju).

Ar nodokli neapliek apdrošināšanas atlīdzības, kas izmaksātas, iestājoties apdrošināšanas gadījumam arodslimības dēļ.

Tā kā saņemtā atlīdzība par arodslimību 270,50 eiro ir ar nodokli neapliekams ienākums, tad laulātais var būt sievai apgādībā, ja nesaņem pensiju, bezdarbnieka pabalstu (stipendiju) un citus ar nodokli apliekamus ienākumus, kas pārsniedz noteikto nodokļa atvieglojuma apmēru.