Lasīšanai: 1 minūte

Par profesionālās prakses iziešanu

J
jautā:
10. jūnijā, 2014
Ligita

Vai tehnikuma audzēknim, kurš 4.kursā iziet praksi pie darba devēja sešus mēnešus bez apmaksas, ir iespēja saņemt kādu pabalstu?

A
atbild:
19. jūnijā, 2014
Laura Studente
LV portālam

Mācību prakse ir profesionālās izglītības sastāvdaļa, kas ir pielīdzināma mācībām, tāpēc par to iziešanu valsts pabalstus neizsniedz. Tomēr praktikantam pastāv iespēja saņemt samaksu no prakses devēja. Atbilstoši MK noteikumu Nr.785 „Mācību prakses organizācijas un izglītojamo apdrošināšanas kārtība” 9.punktam praktikants var noslēgt ar prakses vietu divpusēju līgumu par savstarpējo norēķinu kārtību. Prakses devējam gan nav pienākuma maksāt praktikantam, šāda darbība ir brīvprātīga.