Izglītības iestāde izsniedz nozaudētā atestāta dublikātu

J
jautā:
02. aprīlī, 2014
Andra S.

Labdien. Vai izglītības iestāde ir tiesīga izsniegt atestāta, sekmju izraksta kopiju (nevis dublikātu), ja beigušais skolnieks apgalvo, ka ir nozaudējis dokumentus, bet laiku, lai atnāktu nokārtot-nav!

A
atbild:
04. aprīlī, 2014
Laura Studente
LV portālam

MK noteikumi Nr.913 „Kārtība, kādā izsniedzami valsts atzīti vispārējās izglītības dokumenti” paredz tikai dublikāta izsniegšanu nozaudēta, nozagta, iznīcināta vai neatjaunojami bojāta vispārējās izglītības dokumenta oriģināla vietā.

Līdz ar to, lai saņemtu dublikātu, absolventam, pirmkārt, ir jāiesniedz iesniegums izglītības iestādē, kur tas izsniegts.

Pēc tam absolventam ir jāizsludina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" nozaudētais dokuments par nederīgu, maksājot saskaņā ar cenrādi.

Visbeidzot izglītības iestādes direktoram ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc oficiālā paziņojuma publicēšanas ir jāizraksta attiecīgā atestāta dublikāts un jāreģistrē izsniegto atestātu uzskaites un reģistrācijas grāmatā. Savukārt dublikāta saņēmējs parakstās par tā saņemšanu.