Lasīšanai: 1 minūte

Darba devēja pienākumi, atlaižot darbinieku

J
jautā:
29. oktobrī, 2012
Lāsma Antonova

Labdien! Izbeidzot darba attiecības uz pušu vienošanās pamata, kad darba devējam ir jāizmaksā pienākošās summas un jāatdod algas nodokļu grāmatiņa?

A
atbild:
31. oktobrī, 2012
Valsts darba inspekcija
Edgars Timpa, Darba tiesību nodaļas juriskonsults

Darba likuma 128.pants „Darbiniekam pienākošos naudas summu izmaksa” paredz: atlaižot darbinieku no darba, visas naudas summas, kas viņam pienākas no darba devēja, izmaksājamas atlaišanas dienā. Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu.

Savukārt Ministru kabineta noteikumi Nr.21 „Kārtība, kādā izsniedzama algas nodokļa grāmatiņa” paredz, ka, beidzoties darba attiecībām vai ienākuma gūšanai, darba devējs vai cita institūcija par to izdara grāmatiņā attiecīgu ierakstu un atdod grāmatiņu nodokļa maksātājam.