Lasīšanai: 1 minūte

Slims darbinieks un darba devēja likvidācija

J
jautā:
01. jūnijā, 2012
janis liepins

Kādas ir darba ņēmēja tiesības un sociālās garantijas slimošanas laikā, ja firmu likvidē?

A
atbild:
20. jūnijā, 2012
Valsts darba inspekcija
Edgars Timpa, Darba tiesību nodaļas juriskonsults

Saskaņā ar Darba likuma 109.panta trešās daļas nosacījumiem pantā minētie ierobežojumi neattiecas uz Darba likuma 101.panta pirmās daļas 10.punktā noteikto gadījumu – darba devēja (juridiskās personas vai personālsabiedrības) likvidācija.

Tas nozīmē, ka darba devēja likvidācijas gadījumā darba devējam ir tiesības uzteikt darba līgumu darbinieka pārejošas darbnespējas laikā, t.i., Darba likuma 109.panta trešās daļas norma paredz iespēju atlaist darbinieku, noformēt un izsniegt darbiniekam visus likumā paredzētos dokumentus, kā arī pabeigt darba devēja likvidācijas procesu.

 Papildu informācijai - LV portāla skaidrojumi: